Osoba planująca rozpocząć studia na kierunku Grafika warsztatowa, powinna posiadać twórczy umysł, zdolności manualne oraz wyczucie kompozycji. W pracy przyszłego grafika bardzo ważnym elementem jest też pewność siebie i siła przebicia. Dobry grafik to nie tylko profesjonalista, ale także dobry menadżer, potrafiący sprzedać własny produkt. Grafika warsztatowa to współczesny termin oznaczający wszystkie techniki druku, poza technikami przemysłowymi, czyli poza poligrafią. Można przyjąć, że grafika warsztatowa to ogół artystycznych technik druku.
Na studiach Grafika warsztatowa zapoznasz się ze wszystkimi klasycznymi technikami graficznymi - wypukłodruk, wklęsłodruk, litografia, sitodruk, czy druk cyfrowy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pracowni multimedialnych, intermedialnych i interdyscyplinarnych. Stwarza to możliwość realizacji m.in. w ramach pracowni grafiki książki, grafiki projektowej i fotografii.
W trakcie studiów: Program studiów na Grafice warsztatowej obejmuje szerokie spektrum przedmiotów ogólnoplastycznych takich jak rysunek, malarstwo, rzeźba czy kompozycja. Po studiach: Absolwenci kierunku Grafika warsztatowa mogą znaleźć zatrudnienie w korporacjach, agencjach reklamowych, graficznych czy w wydawnictwach. |
|
Komentarze obsługiwane przez CComment