×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Lubisz przedmioty ścisłe (matematykę i fizykę), ale interesują Cię też zjawiska zachodzące w organizmach żywych? Zamiast wkuwać wolisz rozumieć? Szukasz studiów, dzięki którym nauczysz się krytycznego myślenia, budowania hipotez, analizy faktów? Chcesz robić w życiu rzeczy nowatorskie, wykraczające daleko poza przeciętność? Jeśli na te pytania odpowiadasz "tak", to kierunek biofizyka molekularna i komórkowa będzie właściwym wyborem.


Kierunek ten związany jest z używaniem w diagnostyce i terapii ultradźwięków, pól magnetycznych i elektrycznych, różnego rodzaju promieniowań: podczerwonego, ultrafioletowego, jądrowego. Absolwenci tego kierunku pracują w szpitalach i placówkach medycznych przy obsłudze specjalistycznej aparatury medycznej i sprzęcie. Nie każdy wie, że zawód fizyka medycznego jest zawodem regulowanym. Nie wiesz, co to znaczy? W takim razie zapraszamy do dalszej lektury artykułu dotyczącego fizyki medycznej! Być może będzie to Twój przyszły zawód? 

W trakcie studiów:

Studenci Fizyki medycznej otrzymują gruntowne przygotowanie z fizyki i matematyki zgodne ze standardami studiów fizycznych. Ich przygotowanie specjalistyczne obejmuje między innymi wiedzę podstawową z chemii organicznej, budowy i fizjologii komórki, biofizyki, anatomii człowieka, oddziaływania promieniowania jonizującego na organizmy żywe i szeroko rozumianych metod fizycznych stosowanych w medycynie (w tym tomografii rentgenowskiej i tomografii magnetycznego rezonansu).

Po studiach:
Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w następujących obszarach:
- na uczelniach i w szkołach,
- w instytutach naukowych,
- w placówkach medycznych jako osoby zajmujące się diagnostyką obrazową,
- w radioterapii i fizykoterapii oraz zakupu i testowania sprzętu radiologicznego,
- w zakładach przemysłowych.

Komentarze obsługiwane przez CComment