×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Nauka na filologii niderlandzkiej to głównie poznawanie kultury. Umożliwia poznanie i interpretację zjawisk kulturowych Belgii, Holandii, a także terenów zamorskich, takich jak Antyle, czy Surinam. Wiąże się też z intensywną nauką języka niderlandzkiego od podstaw, poznawaniem jego gramatyki oraz wykorzystaniem praktycznym. Studenci podczas nauki mają również intensywne zajęcia z zakresu nauki języka obcego, dlatego po studiach posługują się biegle językiem niderlandzkim. Jesteś zainteresowany tym kierunkiem studiów? Zapraszamy do dalszej lektury!


W trakcie:

Na studenta filologii niderlandziej czekają zajęcia z teorii literatury, a także wstęp do językoznawstwa niderlandzkiego, łacina, historia filozofii, języka niderlandzkiego oraz literatury i języków germańskich. Zdobycie praktycznej znajomości języka niderlandzkiego to główne zadanie z jakim zmierzyć się muszą studenci filologii niderlandzkiej.

Po studiach:

Absolwent filologii znajdzie zatrudnienie jako dydaktyk języka niderlandzkiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto czeka na niego miejsce w instytucjach administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, kulturalnych i w mediach oraz przedsiębiorstwach komercyjnych.

Komentarze obsługiwane przez CComment