Studia na filologii czeskiej to przede wszystkim niesamowite spotkanie z kulturą tak bliską, a jednak tak odmienną od naszej. Mamy z Czechami wiele wspólnego, a to, czym się różnimy można poznać w trakcie studiów na kierunku filologia czeska. To tu można zgłębiać literaturę Hrabala, Kundery i wielu innych wybitnych czeskich prozaików. Tu można studiować historię i język naszych sąsiadów, poznawać kulturę i tradycję Rep. Czeskiej, zapoznać się z bogatym dorobkiem kinematografii, geografią i bogatą ofertą turystyczną tego kraju. Zapraszamy do dalszej lektury! 


W trakcie studiów:
Na studenta filologii czeskiej czeka przede wszystkim gramatyka i literatura czeska. Dalej zapoznanie się z historią i kulturą Czech. Poprzez studia historii i kultury Czech pogłębia też historię Polski, bo przecież nie sposób uniknąć wspólnych wątków.

Po studiach:
Absolwenci kierunku otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w wielu instytucjach i organizacjach jako tłumacze, nauczyciele oraz specjaliści w zakresie komunikacji. Z perfekcyjną zanjomością języka czeskiego można szukać pracy za granicą i w kraju jako tłumacz, w mediach, prasie i wielu innych humanistycznych dziedzinach.

Komentarze obsługiwane przez CComment