Warto wiedzieć, że nie każdy może handlować lekami. Pracownik apteki nie jest zatem zwykłym sprzedawcą. Prawo polskie bardzo ściśle określa wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by prowadzić sprzedaż medykamentów. Jedną z dróg do tego, by uzyskać opisywane tu uprawnienia są studia na kierunku Farmacja. Co ciekawe, dają one o wiele szersze możliwości zawodowe niż zatrudnienie w aptece. Praktycznie cała branża medyczna rozwija się w niespotykanym wcześniej tempie. Przybywa miejsc pracy w laboratoriach badawczych, w fabrykach farmaceutycznych, a także w handlu.
Biologia, chemia i fizyka, czyli świat kandydata na Farmację
Wymienione powyżej dziedziny będą z pewnością niezwykle istotne dla każdego kandydata na farmację.
Na podstawie ogłoszeń komisji rekrutacyjnej wybierz odpowiednie przedmioty na egzamin maturalny. Pamiętaj, że Twoja konkurencja będzie bardzo silna. O jedno miejsce ubiega się zwykle kilku świetnie przygotowanych kandydatów.
Studia farmaceutyczne - kształcenie, przedmioty i nauka
Zwróć uwagę na program wybranych przez Ciebie studiów. Znajdziesz tam z pewnością mnóstwo zajęć o charakterze praktycznym. Farmaceuta musi bowiem znać tradycyjne i nowoczesne metody przygotowywania leków.
Uczelnie oddają do dyspozycji studentów świetnie wyposażone laboratoria, a zajęcia w takich pracowniach to niezwykła przygoda z nauką. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie przedmioty tworzą program studiów, spójrz koniecznie na listę poniżej, znajdziesz tam wybrane zagadnienia, które musi opanować przyszły farmaceuta:
- statystyka;
- biofizyka;
- biologia molekularna;
- chemia leków;
- immunologia
- farmakodynamika;
- toksykologia.
Praca po Farmacji
Absolwenci Farmacji nie narzekają zwykle na brak pracy.
Znajdują oni zatrudnienie w aptekach oraz na różnych stanowiskach w koncernach farmaceutycznych, rozpoczynając od działów handlowych, przez laboratoria badawczo-rozwojowe aż po stanowiska kierownicze.
Komentarze obsługiwane przez CComment