Etnofilologia kaszubska może sprawiać wrażenie kierunku, który zapewnia ograniczone możliwości kariery. Tymczasem jest to kierunek specjalistyczny, który powstał w odpowiedzi na realne zapotrzebowanie na regionalnym rynku pracy na profesjonalistów w dziedzinie nauczania języka kaszubskiego w całym jego kontekście kulturalnym. Jest to kierunek nie tylko dla Kaszuba z krwi i kości, ponieważ program zakłada także możliwość nauki języka kaszubskiego od podstaw. Jak na każdym kierunku filologicznym studenci muszą włożyć sporo wysiłku i samodyscypliny w naukę języka obcego. 

Chcesz studiować na tym kierunku? Sprawdź podobne kierunki studiów:

W trakcie studiów:
Na Etnofilologii kaszubskiej, oprócz ogólnego ujęcia językoznawstwa, literaturoznawstwa, etnologii, kulturoznawstwa, poznasz ich aspekty ściśle powiązane z Polską i Kaszubami. Obok takich zagadnień jak polityka mniejszościowa Polski i Europy czy ekonomia grup mniejszościowych, zdobędziesz wiedzę z zakresu praktycznej nauki języka kaszubskiego, historii, geografii, kultury, obyczajowości i folkloru Kaszub.
 
Po studiach:
Absolwenci Etnofilologii kaszubskiej wyposażeni są w specjalistyczną wiedzę, niezbędną do pracy w charakterze nauczyciela języka kaszubskiego, dziennikarza nie tylko lokalnych mediów, animatora kultury, czy organizatora i realizatora projektów edukacyjnych i kulturalnych.

Komentarze obsługiwane przez CComment