×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Praca elektroradiologa polega na sprawowaniu kontroli i obsługi aparatury elektromedycznej, wykonywaniu określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej m.in. wykonywaniu zdjęć rentgenowskich, wywoływaniu ich i przygotowaniu do oceny przez lekarza. Jeśli chcesz w przyszłości pracować w służbie zdrowia, ale niekoniecznie wybierać się na kierunek lekarski czy lekarsko-dentystyczny to być mozę Elektroradiologia jest właśnie dla Ciebie? Jeśli chcesz wiedzieć jakie treści programowe pojawiaja się w ramach realizowanego programu studiów, zachęcamy do lektury! 

W trakcie studiów:

Studia obejmują przedmioty ogólne: anatomię i fizjologię człowieka, etc., a ponadto zasady obsługi sprzętu radiologicznego, radioterapeutycznego i diagnostyki radioizotopowej, przepisy ochrony radiologicznej oraz kwantum wiedzy z zakresu zdrowia publicznego wystarczające do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne.

Po studiach:

Absolwentów kierunku zatrudniać będą :
- duże pełnoprofilowe zakłady radiologii, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych (kierownik zespołu techników),
- zakłady i pracownie radioterapii, medycyny nuklearnej, elektrofozjologii lub audiologii,
- inspekcja ochrony radiologicznej,
- pracownie EKG, EEG, EMG, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej,
- inspekcja ochrony radiologicznej,
- możliwe jest świadczenie usług doradczych w zakresie technik diagnostyki obrazowej i radioterapii oraz praca w sektorze marketingu sprzętu medycznego.

Komentarze obsługiwane przez CComment