Mature business coach or speaker make flip chart presentation to diverse businesspeople at meeting
|

Coaching – kierunek studiów

Coaching to tak naprawdę uczenie uczenia się podejmowania decyzji, udzielania odpowiedzi na z pozoru trudne pytania oraz realizowania wyznaczonych celów. Kandydat na coacha wcale nie musi być psychologiem, ani pisać mądrych książek o tym jak żyć. Studentem coachingu może zostać pracownik wielkiego przedsiębiorstwa i osoba bezrobotna, menedżer i zwykły pracownik, świeżo upieczony student i doświadczony trener, z długoletnim stażem. Nauka na kierunku coaching trwa trzy lata lub rok, w zależności od rodzaju wybranych studiów. Zapraszamy do lektury! 

Gdzie studiować coaching?

Coaching to jeden z kierunków nauk społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować coaching.

W trakcie studiów:

Przyszli coachowie uczą się jak za pomocą psychologicznych sztuczek oddziaływać na innych, by zmienić ich sposób postrzegania, pomóc w znalezieniu pracy, zoptymalizować działania, ułatwić podejmowanie trafniejszych decyzji, podnieść efektywność pracy itp. Wysoko wyspecjalizowana kadra naukowa przekazuje studentom coachingu nie tylko konkretną wiedzę, ale również sposoby jej praktycznego wykorzystania. Umiejętności, jakie nabywają osoby uczęszczające na studia z dziedziny coachingu są wysoko cenione. Należą do nich na przykład: zdolność jasnego, precyzyjnego formułowania myśli, łatwe nawiązywanie kontaktu z otoczeniem, umiejętność dotarcia do każdego klienta, itp. Stąd wielkie zainteresowanie wszelkimi szkoleniami, warsztatami, kursami prowadzonymi pod okiem coacha.

Po studiach:

Osoby zainteresowane drugim etapem edukacji akademickiej (studiami magisterskimi) mogą podjąć naukę między innymi na studiach z zarządzania lub marketingu. Na absolwentów coachingu czeka fascynująca praca. Ich klientami będą przedstawiciele biznesu, edukacji, kultury, sportu, zdrowia, finansów, itp. Trenerzy zaoferują swoje usługi osobom bezrobotnym, które szukają jakiejkolwiek szansy na zatrudnienie, studentom, wkraczającym na rynek pracy, ale też biznesmenom, menadżerom i wielu innym. Coachowie sprawdzą się również doskonale w mediach i w polityce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *