Na kierunek zapraszamy wszystkich zainteresowanych medycyną molekularną, współczesnymi metodami biologii eksperymentalnej oraz podejmowaniem zadań o charakterze interdyscyplinarnym w ramach współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin. Biotechnologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin dzisiejszej medycyny, dlatego jeśli w przyszłości chcesz mieć wpływ na to, w jaki sposób będzie się leczyło ludzi w najbliżej przyszłości to być może te studia powstały z myślą o Tobie! Zapraszamy do dalszej lektury artykułu! 
W trakcie studiów:
Program nauczania obejmuje takie przedmioty ja: chemia ogólna, chemia organiczna, matematyka, biofizyka, biologia komórki, fizjologia, histologia i embriologia, bioinformatyka, anatomia.
Po studiach:
Absolwenci tej specjalności powinni być przygotowani do pracy w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Powinni być przygotowani do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych, pracy w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

W trakcie studiów

Podczas studiów nauka obejmować będzie nastęujące przedmioty: chemia ogólna, chemia organiczna, matematyka, biofizyka, biologia komórki, fizjologia, histologia i embriologia, bioinformatyka, anatomia.
 
Po studiach

Po specjalności można podjąć pracę w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych, a także współpracę z lekarzami medycyny w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych, pracę w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Komentarze obsługiwane przez CComment