training of police dog
|

Behawiorystyka zwierząt – kierunek studiów

Dlaczego zwierzęta są agresywne? Jak hodować w domy węża? Czemu psy gryzą, a koty drapią? Czy przed rozjuszonym dzikiem rzeczywiście należy zmykać na drzewo? Czym różnią się nawyki słonia trzymanego w klatce i słonia żyjącego na wolności? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na kierunku behawiorystyka zwierzęca. Studia mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ pozwalają przyswoić wiedzę z różnych dziedzin nauk przyrodniczych. Rozwijają pożyteczne umiejętności, które wykorzystać można w konkretnych sytuacjach. Dowiedź się czegoś więcej o tym kierunku studiów!  Behawiorystyka zwierzęca to specjalistyczne studia poświęcone zgłębianiu sekretów zwierzęcej psychiki i przewidywaniu ich zachowań. To także niezwykle atrakcyjna propozycja edukacyjna dla wszystkich miłośników przedmiotów przyrodniczych. Dzięki studiom na kierunku behawiorystyka zwierzęca dowiesz się, między innymi, co myślą zwierzęta, jakie mają emocje i potrzeby, czy łatwo wchodzą w interakcje z człowiekiem oraz jak warunki życia wpływają na ich zachowanie. Podejmując studia na behawiorystyce zwierzęcej odkryjesz sekrety zwierzęcego umysłu.

Gdzie studiować behawiorystykę zwierzęcą?

Behawiorystyka zwierzęca to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować behawiorystykę zwierzęcą.

W trakcie studiów:

Nabędziesz wiedzę z przedmiotów przyrodniczych. Dowiesz się wszystkiego o mechanizmach odpowiedzialnych za występowanie określonych rodzajów zachowań. Będziesz umiał przewidywać i zapobiegać skutkom niepożądanych, niebezpiecznych i negatywnych zachowań zwierząt żyjących na wolności oraz w niewoli. Przekonasz się, jak duży wpływa na zachowanie zwierząt różnych gatunków mają warunki, w jakich przyszło im egzystować. Wnikniesz w psychikę zwierząt, szukając w niej niepokojących sygnałów, rzutujących na prawidłowe funkcjonowanie organizmów. Zgłębisz wiedzę z zakresu prawa zapewniającego godziwe warunki życia każdemu zwierzęciu. Dzięki zajęciom terenowym poznasz specyfikę pracy hodowcy zwierząt, tresera czy też pracownika ogrodu zoologicznego. Kontakt z wykwalifikowanymi wykładowcami zagwarantuje ci natomiast odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej. Umiejętności, które zdobędziesz w trakcie studiów na kierunku behawiorystyka zwierząt z pewnością przydadzą się podczas pracy zawodowej. 

Po studiach:

Zasilisz grono specjalistów zajmujących się tematyką hodowli i utrzymywania zwierząt w różnorodnych warunkach środowiskowych. Będziesz mógł pracować w schroniskach, ogrodach zoologicznych czy instytucjach nadzorujących przestrzeganie prawa gwarantującego godziwe życie każdemu zwierzęciu. Jako specjalista z dziedziny behawiorystyki zwierzęcej sprawdzisz się, jako psycholog zwierzęcy oraz treser. Będziesz pracował z właścicielami zwierząt lub osobami myślącymi dopiero o ich zakupie. Wykorzystując swe kompetencje, będziesz potrafił doradzić im w kwestii doboru zwierząt oraz sposobów ich hodowli. Sprawdzisz się także w pracy terapeuty, wykorzystując zwierzęta do celów leczniczych. Najważniejsze, że po behawiorystyce zwierzęcej znajdziesz zatrudnienie zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Skorzystają na tym osoby pragnące wykonywać jeden z wymienionych wyżej zawodów za granicą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *