Niektórzy sądzą, że Architektura wnętrz to łatwiejsza wersja Architektury, jednak to dwie odrębne dziedziny. Wiedza o projektowaniu funkcjonalnych, estetycznych i przyjaznych człowiekowi wnętrz jest niezwykle rozległa. Jej istotnym elementem jest znajomość technik i materiałów służących do urzeczywistniania projektów architektonicznych. Aby sensownie zajmować się architekturą wnętrz należy znać podstawowe zagadnienia architektoniczne, dysponować umiejętnością czytania planów konstrukcyjnych. Oferta kształcenia w obszarze architektury wnętrz jest bogata.


Przygotowanie do rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz

Można wybrać studia, na których obowiązuje jedynie konkurs świadectw, można też wybrać uczelnie, w których rekrutacja opiera się o analizę teczki rysunków wykonanych przez kandydata. Nie bez przyczyny wiele osób, które chcą zostać architektami wnętrz uczestniczy w specjalnych kursach doskonalących zdolności plastyczne, kształtujących umiejętność rysowania w oparciu o prawidłową perspektywę, mistrzowskie cieniowanie i odpowiednie odwzorowanie kształtów.

Architektura wnętrz - nauka przez działanie

Tylko pewna część zajęć na tym kierunku ma charakter teoretyczny. Znaczna część studenckiej aktywności polega na tworzeniu własnych projektów oraz… ich poprawianiu, dzięki wskazówkom otrzymywanym od nauczycieli. Niezbędna jest zaawansowana umiejętność obsługi komputera i specjalistycznego oprogramowania, dedykowanego architektom. Studenci Architektury wnętrz muszą opanować tworzenie renderów i animowanych wizualizacji, które w przyszłości będą prezentować swoim klientom, jest to związane nie tylko z marketingiem swoich usług, ale także z obniżaniem kosztów modelowania i dążeniu do jak najwyższej estetyki projektowanych wnętrz.

Architekt wnętrz na rynku pracy

Architekt wnętrz to zawód, który przeżywa ostatnio szczególnie intensywny rozkwit. Trudno sobie dziś wyobrazić wnętrza, które zaprojektowane amatorsko, wzbudzałyby uznanie. Stale wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne projektowanie, dlatego osoby, które mają w ręku dyplom tych studiów mogą być spokojne o pracę dla siebie. Architektura wnętrz to także wiedza o wykonywaniu wizualizacji i komputerowych symulacji przestrzeni tworzonej w ramach projektu, dlatego ważną częścią studiów są zajęcia w pracowniach komputerowych, wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie.

Komentarze obsługiwane przez CComment