×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Kierunki pod lupą w obiektywie kamery

EDUKACJSTegoroczne targi EDUKACJA zgromadziły 98 wystawców z całej Polski - wydawców, producentów i dystrybutorów wyposażenia placówek edukacyjnych oraz szkoły i inne instytucje edukacyjne różnego szczebla. W ciągu dwóch dni targowych (11-12.02.2015 r.) zaprezentowali swoje oferty blisko 2500 zwiedzającym.

Jak co roku ekspozycji towarzyszył bogaty program merytoryczny. Po raz pierwszy w czasie imprezy odbyło się Świętokrzyskie Forum Młodzieży, czyli spotkanie w gronie osób otwartych na dyskusję o pomysłach na życie zawodowe i społeczne, sposobach na realizację pasji i marzeń, a także o kondycji fizycznej i psychicznej, niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Wśród uczestników debaty byli m.in. Sandra Drabik - zawodniczka KS Kick Boxing Kielce, laureatka tytułu Najpopularniejszego Sportowca 2014 r. w województwie świętokrzyskim, Mistrzyni Świata w Kick-boxingu, Agnieszka Makuch – kandydatka do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2014, modelka, prezes zarządu AQQ Sp. z o.o. prowadząca Przedszkole Niepubliczne AQQ, Bawialnię AQQ oraz rodzinny park rozrywki Plaża Bajkoland w Kielcach, Marek Materek – Prezydent Starachowic, najmłodszy Prezydent w Polsce, od wielu lat angażujący się w pozytywne zmiany w otoczeniu, Marta Szczecińska – Dyrektor ds. Rozwoju Fundacji „Odzyskaj Środowisko", koordynator festiwalu EUROPEADE 2014 w Kielcach, trener biznesu, laureatka wielu konkursów literackich, Julia Szewczyk i Karolina Rybka - mistrzynie Polski 2014 w Latin Show Dorosłych, tancerki Studio Tańca Candela w Kielcach.

Tradycją i bardzo mocnym punktem każdej edycji EDUKACJI jest wyjątkowo duża liczba branżowych wydarzeń towarzyszących, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, od lat organizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W tym roku temat wiodący - „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach", skierowany został do nauczycieli Podstaw przedsiębiorczości oraz Wiedzy o społeczeństwie w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Targi Kielce.

W ślad ubiegłych lat Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach i w tym roku miała swój wkład w przygotowanie imprezy, zorganizowała m.in. cieszące się sporym zainteresowaniem spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, znanym pisarzem dla dzieci i młodzieży. Intrygujące, choć czasem nieco kłopotliwe pytania zadawały dzieci znanemu im bardzo dobrze bajkokopisarzowi. Jak przekonywał swoich najmłodszych czytelników, pisać dla dzieci tak, by nie nudzili się czytający im dorośli – to prawdziwa sztuka.

Z okazji 20 edycji targów Targi Kielce wręczyły również podziękowania za długoletnią współpracę, otrzymali je m.in. Piotr Dobrołęcki, Redaktor Naczelny Magazynu Literackiego, Przewodniczący Rady Programowej Targów, Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Lidia Grzanka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego, Urszula Salwa, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Barbara Grzegorczyk ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wybrać kierunek studiów?

Najpopularniejsze kierunki studiów

Nowe kierunki studiów

loading...
Nowe kierunki studiów