Elementary school teacher and her students during a class in the classroom.
|

Pedagogika nauczycielska – kierunek studiów

Chcesz studiować ciekawy kierunek, dający moc satysfakcji? Chcesz poznać ciało i umysł człowieka na każdym etapie jego rozwoju? Polecam Pedagogikę nauczycielską. Studia dla maturzystów, licencjatów i magistrów. Studia dla każdego Co zrobić, by zacząć? Jeśli jesteś maturzystą musisz dobrze zdać maturę i stanąć do boju w konkursie świadectw. Jeżeli jesteś osobą z tytułem licencjata możesz stanąć przed komisją, która oceni twoją wiedzę lub wypełnić formularz rekrutacyjny i czekać na odzew uczelni. Studenci i słuchacze zdobywają zróżnicowaną wiedzę i nabywają różnorodne umiejętności.

Gdzie studiować pedagogikę nauczycielską?

Pedagogika nauczycielska to jeden z kierunków pedagogicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować pedagogikę nauczycielską.

W trakcie studiów:

Zdobędziesz wiedzę z pedagogiki, socjologii, psychologii, antropologii, filozofii, prawa, technologii informacyjnej, itp. Rozwiniesz umiejętności komunikacyjne podczas licznych zajęć warsztatowych i lektoratów j języka obcego. Nauczysz się wypełniać dokumentację niezbędną w pracy pedagoga i nauczyciela. Uzyskasz uprawnienia do uczenia w szkole, bądź prowadzenia terapii. Poznasz różne metody aktywizacji dzieci. Zdobędziesz umiejętność dostosowywania programów nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia. Poznasz prawne aspekty działalności pedagoga szkolnego. Nauczysz się rozwiązywać sytuacje konfliktowe i zapobiegać eskalacji różnych zagrożeń w środowisku uczniowskim. Zgłębisz umiejętność współpracy z rodzicami, uczniów objętych twoją opieką. Będziesz wiedzieć jak współpracować z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz z poradniami pedagogiczno – psychologicznymi. Uodpornisz się na próby manipulacji ze strony osób sprawujących opiekę nad dziećmi. Wykształcisz w sobie empatię i chęć niesienia pomocy dzieciom w szkole i poza jej murami. 

Po studiach:

Znajdziesz pracę w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, placówkach specjalnych i integracyjnych, w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, organizacjach społecznych, w fundacjach i stowarzyszeniach. Będziesz wykonywać obowiązki pedagoga szkolnego, nauczyciela, wychowawcy, czy też nauczyciela w świetlicy. A jeśli perfekcyjnie posługujesz się językiem obcym spełnisz się w jednej z wyżej wspomnianych ról w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. Jeśli żadna z propozycji cię nie interesuje zawsze możesz podjąć samodzielną działalność w obszarze usług edukacyjnych. Wybór należy do ciebie! 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *