Czy to koniec studiów humanistycznych?Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje możliwość dokonania redukcji istniejących dyscyplin naukowych. Czy oznacza to rychły koniec wielu kierunków humanistycznych, które stanowią istotny element oferty kształcenia wielu polskich uczelni?
Tylko trzy kroki dzielą Cię od kariery informatykaNowoczesne technologie i komputery są Twoją pasja? Stale poszerzasz swoje umiejętności i wiedzę z zakresu informatyki i z tym obszarem wiążesz swoją przyszłą karierę zawodową? Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować Tobie słusznego wyboru! Dynamiczny rozwój tego sektora jest dla Ciebie szansą na znalezienie wymarzonej posady! Przygotowaliśmy dla Ciebie garść użytecznych informacji, które na pewno pomogą Ci w Twojej przygodzie z IT, oraz zestawienie zarobków branżowych - warto sprawdzić na jakim stanowisku zarabia się najwięcej, prawda?:-)
motivation 773942 640Wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów, który da im satysfakcję i poczucie spełnienia, a w przyszłości także pracę, która zaspokoi ich potrzeby utrzymania siebie i swojej rodziny. Nie jest to wybór łatwy, każdy kandydat ma wiele wątpliwości i długo zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać. Jeśli Twój wybór padł na studia filologiczne teraz czas wybrać odpowiednią uczelnię.
Jak zostać architektem?Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki.
Inżynieria meblarstwa na PBPolitechnika Białostocka od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów pierwszego stopnia: Inżynierię meblarstwa, gdzie studenci będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu, m.in. wzornictwa, projektowania mebli oraz planowania procesu produkcji i logistyki. Kształcenie będzie prowadzone we współpracy z producentami mebli, a studia obejmować będą praktyki w przedsiębiorstwach meblarskich.
wsbinoz logoWyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne proponuję nową specjalność: detektywistyka i wywiad gospodarczy. Studenci kierunku, którzy zdecydują się na nią, zostaną przygotowani do prowadzenia i rozwiązywania spraw z takich dziedzin jak ochrona mienia, strzeżenia tajemnic przedsiębiorstw oraz zbierania informacji. Po zakończeniu studiów I stopnia absolwenci będą mogli rozpocząć pracę jako detektywi w sektorze publicznym i prywatnym.
uph logoOd tegorocznego roku akademickiego na Wydziale Przyrodniczym UPH w Siedlcach będzie można studiować Pielęgniarstwo. Studia pierwszego stopnia będą przygotowywać studentów do pracy w szpitalach i innych jednostkach medycznych. Absolwenci studiów na tym kierunku zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na poznańskich uczelniachPoznańskie uczelnie podsumowały pierwszy nabór na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2017/2018. Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Filologia norweska, weterynaria, mechatronika oraz zarządzanie. Najbardziej obleganym kierunkiem ponownie okazał się kierunek lekarski prowadzony na Uniwersytecie Medycznym, gdzie o 1 indeks walczyło aż 36 osób.
LSW logotypLingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie uruchamia nowy kierunek studiów pierwszego stopnia o charakterze interdyscyplinarnym, którego program studiów będzie łączył ze sobą zagadnienia lingwistyczne, informatyczne oraz programowanie maszynowe. Cyberlingwistyka to studia przeznaczone dla osób, które chcą związać się z zawodem tłumacza, a przy okazji bezproblemowo poruszać się w środowisku informatycznym, w tym posługiwać językami programowania.
uj logo19 lipca Uniwersytet Jagielloński ogłosił wyniki pierwszej tury rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Konkurencja była ogromna - tegorocznym zwycięzcą na UJ jest kierunek lekarsko-dentystyczny. O jedno miejsce ubiegało się prawie 13 kandydatów. Jakie kierunki studiów były najbardziej popularne w rekrutacji 2017?
logo agh1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Najpopularniejszym kierunkiem studiów wśród kandydatów na krakowską uczelnię była informatyka prowadzona Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Udział w rekrutacji na ten kierunek studiów wzięło 1125 osób, a przyjętych zostało 220 osób.
warsawNa Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zakończyły się pierwsze tury rekrutacji na zbliżający się rok akademicki 2017/2018. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, największym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki ekonomia, zarządzanie, automatyka i robotyka czy finanse i rachunkowość. Na jakie kierunki studiów pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zgłosiło się najwięcej chętnych?
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na łódzkich uczelniachPolitechnika Łódzka oraz Uniwersytet Łódzki zakończyły pierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia w roku akademickim 2017/2018. Zainteresowanie ofertą kształcenia obu uczelni było bardzo podobne: 18,5 tysiąca osób zarejestrowało się w systemie rekrutacyjnym PŁ a na UŁ chce studiować 19,5 tysiąca osób.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na śląskich uczelniachUniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny podsumowały właśnie pierwszą turę rekrutacji. Psychologia, prawo, informatyka, finanse i rachunkowość, stomatologia, medycyna oraz automatyka i robotyka okazały się najpopularniejszymi kierunkami studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich.
uwm logoZawsze zwycięska medycyna, filologia angielska i, nowość w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, lingwistyka w biznesie - to trzy najpopularniejsze kierunki w zakończonej kilka dni temu rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Oprócz kierunków, które nieprzerwanie przyciągają kandydatów, wysoko w rankingu UWM znalazły się nowe programy studiów, które zaliczyły swój debiut w rekrutacji 2017/2018.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice KrakowskiejInformatyka, automatyka i robotyka, transport, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, inżynieria biomedyczna, budownictwo, mechanika i budowa maszyn – to kierunki, które cieszyły się największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej. Niekwestionowanym liderem jest ponownie informatyka, gdzie o jeden indeks walczyło blisko 9 kandydatów.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na lubelskich uczelniachUniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie podsumowały pierwszy nabór na studia stacjonarne w roku akademickim 2017/2018. Największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszą się: informatyka, psychologia oraz kierunek lekarsko-dentystyczny.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie WrocławskimPierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim dobiegł końca. Co cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Najwięcej kandydatów na jedno miejsce przypada na kierunku „chemia i toksykologia sądowa”: 20,2 osoby. Najwięcej osób aplikowało natomiast na psychologię: 2039 zgłoszeń.
wydz his ugOd zbliżającego się roku akademickiego 2017/2-18 studia licencjackie na kierunku Religioznawstwo, które są prowadzone na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, będą prowadzone w formule ogólnouniwersyteckiej. Wykłady oraz ćwiczenia będą prowadzone przez wykładowców z kilku wydziałów uczelni.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów w RzeszowiePierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolitego studia magisterskie na Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim powoli dobiega końca. Co najchętniej wybierali tegoroczni kandydaci i gdzie są jeszcze wolne miejsca?
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na UAM w PoznaniuFilologia norweska i filologia duńska to obecnie najpopularniejsze kierunki studiów w rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich chce studiować już blisko 20 tys. osób.
Nowe kierunki studiów w RadomiuKażdego roku przybywa coraz więcej kierunków studiów, spośród których przyszli studenci mogą wybierać swoją ścieżkę rozwoju. Radomskie uczelnie mają w tym roku szczególnie interesującą ofertę. Największa liczba maturzystów chce spróbować swoich sił na medycynie, jednak także kryminologia i coaching cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Informatyka w zarządzaniuNa rynku pracy już od wielu lat można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wdrażania najnowszych technologii w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, instytucjach oraz organach administracji państwowej i terenowej. Specjalność „Informatyka w zarządzaniu” jest zatem doskonałym wyborem dla osób, które swoją karierę wiążą właśnie z branżą IT – szczególnie w charakterze wdrożeniowców i analityków.
Prawo na Akademii Jana Długosza w CzęstochowieWydział Filogiczno-Historyczny Akademii Jana Długosza w Częstochowie od roku akademickiego 2017/2018 będzie prowadzić studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Prawo. Dla kandydatów przygotowano łącznie 160 miejsc. Rekrutacja potrwa do 17 lipca!
clause 684508 640Chcesz rozpocząć studia prawnicze, ale wybrałeś jeszcze uczelni, na której chciałbyś studiować? Studenci których szkoł wyższych i uniwersytetów mają najlepiej przygotowany program studiów? Absolwenci których wydziałów mogą pochwalić się największą zdawalnością egzaminów na aplikacje prawnicze? Być może plebiscyt, który corocznie jest przeprowadzany przez Dziennik Gazetę Prawną, pomoże Ci w podjęciu decyzji. XI Ranking Wydziałów Prawa DGZ wyłonił najlepsze wydziały uczelni publicznych i prywatnych w Polsce.
13 najbardziej obleganych kierunków studiów w PolsceJakie kierunki studiów pierwszego stopnia można zaliczyć do grona najbardziej obleganych przez kandydatów? Wbrew pozorom nie są to wyłącznie kierunki techniczne, co bardzo dobitnie pokazał raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowujący ubiegłoroczną rekrutację. Warto się mu przyjrzeć, gdyż preferencje tegorocznych maturzystów będą na pewno bardzo zbliżone. Czy warto wybrać jeden z kierunków przedstawionych w naszym materiale? Decyzja należy do Was...
Antropozoologia na Uniwersytecie WarszawskimAntropozoologia to unikalny kierunek studiów licencjackich, który od roku akademickiego 2017/2018 dołączy do bogatej oferty kształcenia Uniwersytetu Warszawskiego. Kierunek powstał dzięki współpracy trzech wydziałów UW: Wydziału Biologii, Wydziału Psychologii i Wydziału „Artes Liberales”, będącego koordynatorem studiów.
Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne na Uniwersytecie ŁódzkimWydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego uruchomi od roku akademickiego 2017/2018 nowy kierunek studiów: biomonitoring i biotechnologie ekologiczne. Celem nowego programu jest wykształcenie specjalistów, którzy będą w przyszłości zajmować się oceną wpływu działalności gospodarczej na środowisko. Na kandydatów czekać będzie 60 miejsc.
logo PL 2017 noweOd roku akademickiego 2017/2018 studia II stopnia na kierunku matematyka prowadzone na Politechnice Lubelskiej zmienią profil z ogólnoakademickiego na praktyczny. Po ich zakończeniu studenci otrzymają tytuł magistra inżynieria. Studia będą trwały kolejno: trzy semestry dla absolwentów studiów inżynierskich oraz cztery dla absolwentów studiów licencjackich.
Tags: matematyka
Uprawa winorośli i winiarstwo w SzczecinieWydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uruchomi w roku akademickim 2017/2018 nowy kierunek studiów inżynierskich: uprawę winorośli i winiarstwo. Studia prowadzone będą zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Rekrutacja już się rozpoczęła!