Writing is a magical medium. Shot of a young boy writing in a book while sitting at home.
|

Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo – kierunek studiów

Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo to bardzo atrakcyjny kierunek studiów rozwijający wiele przydatnych umiejętności. Studia stworzono z myślą o ludziach interesujących się tematyką kulturalno-społeczną, mających wiedzę z zakresu nauk humanistycznych oraz „smykałkę” do pisania. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów, sprawnie posługujących się językiem pisanym i mówionym, świadomych roli, jaką w świecie współczesnym odgrywa tekst. Studia mają charakter interdyscyplinarny, gdyż łączą w sobie zagadnienia z wielu dziedzin humanistycznych.

Gdzie studiować kulturę i praktykę tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo?

To jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować kulturę i praktykę tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo.

W trakcie studiów:

Studia dają poczucie wolności i możliwość zdobycia bardzo atrakcyjnej pracy. Wielkim plusem studiowania na kierunku kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo jest możliwość wszechstronnego rozwoju. Szczególnym zainteresowaniem powinny wobec tego cieszyć się te studia wśród osób, dla których rozwinięcie twórczych kompetencji jest celem nadrzędnym. Na studentów czeka wiele nauki. Każdy miłośnik humanistyki znajdzie tu dla siebie coś interesującego. Będzie można dowiedzieć się sporo o historii literatury polskiej, o języku, kulturze, sztuce. Przyswoić zagadnienia z teorii literatury, gramatyki, itp. Ogromny nacisk kładzie się na wykształcenie praktycznych umiejętności. Wszyscy studenci tego kierunku będą musieli wykazać się umiejętnością pisania tekstów o różnorodnej tematyce, formułowania sądów i opinii, zdolnościami redaktorskimi. Studenci zdobędą także szlify, niezbędne w branży wydawniczej. Poznają wszystkie tajniki warsztatu wydawcy i staną się specjalistami w przygotowaniu tekstów do druku. Kompetencje uzyskane w trakcie trzyletniej edukacji zagwarantują wysoki standard tworzenia i opracowywania tekstów. 

Po studiach:

Absolwenci kultury i praktyki tekstu znajdą pracę wszędzie tam, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu humanistyki liczyć się będzie także dobry warsztat twórczy. Sprawdzą się wobec tego w mediach w roli dziennikarzy, w agencjach reklamowych, jako copywriterzy, w wydawnictwach, pełniąc obowiązki korektorów merytorycznych lub wydawców, w instytucjach, zajmujących się gromadzeniem i rozpowszechnianiem informacji, np. jako brokerzy informacji.  Umiejętności nabyte podczas nauki pozwalają dobrze przygotować się do zawodu dziennikarza, wydawcy, edytora, czy też copywritera. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *