Modern architectural urbanistic city Astana. Futuristic buildings, mosque, Nur-Sultan, Astana
|

Gospodarka przestrzenna – kierunek studiów

Studia w zakresie gospodarki przestrzennej są dobrym pomysłem dla osób, które cenią sobie szerokie perspektywy zawodowe. Wikipedia, podaje następującą definicję gospodarki przestrzennej: „to całokształt działań biernych i czynnych dotyczących podmiotów i przedmiotów związanych z organizacją użytkowania przestrzeni.” Już wszystko jasne prawda? Jeśli nie, zapraszamy do lektury tego tekstu, z pewnością pomoże wam zorientować się, co jest przedmiotem tych studiów, na czym polega nauka, oraz jakie możliwości zawodowe posiada absolwent tego kierunku.

Gdzie studiować gospodarkę przestrzenną?

Gospodarka przestrzenna to kierunek techniczny. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować gospodarkę przestrzenną.

Różne oblicza gospodarki przestrzennej

Każda uczelnia ma swoje specyficzne podejście do nauczania gospodarki przestrzennej. Program studiów jest bardzo złożony i obejmuje dziedziny takie jak projektowanie krajobrazu, geografia ekonomiczna, urbanistyka, gospodarka komunalna, geodezja i kartografia oraz prawoznawstwo. W pierwszych semestrach przydatna jest także wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia i historia.

Absolwent gospodarki przestrzennej w poszukiwaniu pracy

Absolwent tego kierunku studiów posiada szeroko sformułowaną wiedzę, co pozwala mu łatwiej dostosować się do zmiennych wymagań rynku pracy. Choć znalezienie pracy związanej bezpośrednio z tym kierunkiem może być trudne, to możliwości zatrudnienia są dość szerokie. Absolwent gospodarki przestrzennej może pracować m.in. w administracji publicznej, biurach projektowych czy firmach zajmujących się doradztwem inwestycyjnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *