Europe
|

Europeistyka – kierunek studiów

Europeistyka to studia nad Europą w bardzo różnych wymiarach. Choć przedmiot studiów jest dość jednoznaczny, to płaszczyzny jego poznania są niezwykle bogate. Aby w pełni zrozumieć istotę i naturę Starego Kontynentu, trzeba patrzeć z wielu perspektyw. Jakie dziedziny mogą wytworzyć pełny obraz gospodarczych, politycznych i ekonomicznych relacji między państwami i organizacjami? Budowa rzetelnej wiedzy o Europie oparta jest o socjologię, administrację, prawo, geografię, historię, wiedzę o kulturze oraz stosunki międzynarodowe. Zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować europeistykę?

Europeistyka to jeden z kierunków humanistyczno-społeczne i stosunki międzynarodowe. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować europeistykę.

Interdyscyplinarność europeistyki

Studia mają charakter interdyscyplinarny. Co to oznacza? Nauka polega na przyswojeniu bardzo różnych dziedzin wiedzy, ich odmienność pozwala na szerokie spojrzenie, które niezbędne jest do uzyskania wiedzy o procesach społecznych, politycznych, czy gospodarczych, których jesteśmy świadkami, jako mieszkańcy Starego Kontynentu.

Wiedza i umiejętności adepta europeistyki

Studia nie należą do łatwych. Istotą nauki jest wyciąganie wniosków i analizowanie przemian cywilizacyjnych i ekonomicznych, które można obserwować we wnętrzu i otoczeniu Unii Europejskiej. Zrozumienie mechanizmów rządzących gospodarką i polityką umożliwia prognozowanie i przewidywanie kierunków oraz trentów, które ukształtują życie Europejczyków, już w najbliższych latach.

Praktyki zawodowe w trakcie studiów europeistycznych – nie zmarnuj szansy!

Praktyki zawodowe oraz praca nad projektem dyplomowym pozwalają studentom europeistyki zbliżyć się do badanej przez nich rzeczywistości. Umiejętny wybór tematu i zakresu pracy magisterskiej, licencjackiej, czy doktorskiej może być fantastycznym początkiem zawodowej kariery w dyplomacji, handlu, czy administracji. Warto też rozważyć możliwość nauki na drugim kierunku. Nie jest to łatwe zadanie, jednak istnieją kierunki zbieżne tematycznie z europeistyką, a ich wybór może znacząco wpłynąć na pozycję absolwenta na rynku pracy. Istnieje przynajmniej kilka bardzo sensownych połączeń. Świetną opcją wydaje się być prawo, administracja, ekonomia czy handel międzynarodowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *