Nuclear Power Station At River
|

Energetyka i chemia jądrowa – kierunek studiów

Co się stanie, gdy fizyka i chemia połączą siły? Najprawdopodobniej dojdzie do wybuchowej reakcji. Tak się stało na kierunku rnergetyka i chemia jądrowa, który jest właśnie efektem wzajemnej kooperacji naukowców z tych dwóch wydziałów. Energetyka i chemia jądrowa to studia bardzo ciekawe i wymagające, stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy wahają się między fizyką a chemią. Na tym kierunku oba przedmioty mają równorzędne znaczenie, a jego absolwenci są specjalistami w jednej i w drugiej dziedzinach. Bez wątpienia zwiększa to ich szanse na rynku pracy. 

Gdzie studiować energetykę i chemię jądrową?

Energetyka i chemia jądrowa to jeden z kierunków nauk technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować energetykę i chemię jądrową.

W trakcie studiów

Studenci energetyki i chemii jądrowej poddawani są intensywnemu procesowi napromieniowania wiedzą. Uczą się chemii, fizyki, matematyki. Te trzy przedmioty przewijają się przez wszystkie lata studiów z różnym natężeniem. Zajęcia teoretyczne przeplecione praktykami oraz stażami zagranicznymi dla najlepszych studentów, dają możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Wymagania, jakie stawia się studentom energetyki i chemii jądrowej to przede wszystkim: rzetelna wiedza z przedmiotów ścisłych, bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz zgłębianie specjalistycznej literatury, swobodna obsługa urządzeń laboratoryjnych, znajomość zasad programowania i użytkowanie rozmaitych systemów operacyjnych, gruntowna wiedza z zakresu przepisów BHP oraz ochrony radiologicznej, umiejętność pracy w zespołach zadaniowych, komunikatywność i duża odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

Po studiach

Absolwenci kierunku energetyka i chemia jądrowa znajdą zatrudnienie w instytucjach rządowych związanych na przykład z ochroną środowiska czy technologiami jądrowymi. Adepci tych studiów mogą pracować między innymi w Państwowej Agencji Atomistyki, w Ministerstwie Gospodarki, w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska, itp. Zainteresowani dalszą edukacją będą mogli rozpocząć studia doktoranckie. Najzdolniejsi zaś staną przed szansą rozpoczęcia kariery za granicą w elektrowniach jądrowych i innych przedsiębiorstwach stosujących technologie jądrowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *