Scientist or pharmacist do research chemical ingredients test on animal in laboratory.
|

Bioetyka – kierunek studiów

Masz dyplom licencjata lub inżyniera? Szukasz miejsca, gdzie mógłbyś wykorzystać dotychczasowe doświadczenie? Spróbuj swych sił na Bioetyce. Dla absolwentów pierwszego etapu edukacji akademickiej przygotowano dwie opcje kształcenia. Można studiować Bioetykę na studiach magisterskich lub doktoranckich. Niektóre uczelnie oferują także podyplomowe studia z Bioetyki. Nim wybierzesz to, co chcesz, sprawdź dobrze wszystkie oferty. Kwalifikacje odbywają się na tych samych zasadach. Nacisk kładzie się nie tylko na wiedzę, ale również na umiejętność zaprezentowania siebie.

Gdzie studiować bioetykę?

Bioetyka to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować bioetykę.

W trakcie studiów:

Przyjrzysz się niezwykle szybko rozwijającym się naukom o człowieku. Poznasz warunki, jakie muszą być spełnione, by nowoczesne technologie stosowane w medycynie, czy biotechnologii, wykorzystywane były z korzyścią dla ludzi i zwierząt. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, antropologii, socjologii, medycyny, nauk medycznych, biologii, a nawet wychowania fizycznego. Dowiesz się wszystkiego o polityce zdrowotnej realizowanej przez polski rząd. Dzięki szerokiemu spektrum wiedzy będziesz mógł analizować i interpretować działania podejmowane w celu ochrony zdrowia mieszkańców naszego kraju. Liczne wykłady i seminaria pozwolą ci ugruntować wiedzę oraz zdobyć cenne umiejętności. Praktyczny wymiar studiowania na bioetyce to duży plus tego kierunku studiów. Staże (w tym zagraniczne) oraz praktyki w różnych placówkach zdrowotnych ułatwią tobie zdobycie niezbędnego doświadczenia w dziedzinie bioetyki.

Po studiach:

Znajdziesz zatrudnienie w urzędach, na uczelniach wyższych, w instytucjach badawczych, w placówkach zdrowotnych, i wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawia się dobro człowieka. Jeśli poznasz angielski na poziomie umożliwiającym płynną komunikację, będziesz mógł sprawdzić się w jednej z odpowiedzialnych ról poza granicami Polski. Absolwenci bioetyki chętnie podejmują pracę, jako dziennikarze, zajmujący się problematyką etyczną, współpracownicy ośrodków zdrowotnych, doradcy i konsultanci etyczni, członkowie różnych komisji etycznych, sprawdzający stopień przestrzegania prawa zapewniającego każdemu (człowiekowi i zwierzętom) godziwe warunki życia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *