Asian lawyer woman working with a laptop computer in a law office. Legal and legal service concept.
|

Administracja – kierunek studiów

Administracja to bardzo często wybierany kierunek nauki. Istnieje przynajmniej kilka bardzo istotnych zalet tych studiów. Absolwent administracji zna problematykę zarządzania, łatwo mu więc przejść od teorii do praktyki. Studia te umożliwiają poznanie podstaw prawa, którego znajomość jest niezbędna nie tylko w urzędach publicznych, ale także w prywatnych firmach i przedsiębiorstwach. Studenci tego kierunku poznają specyfikę pracy biurowej, co czyni ich idealnymi kandydatami na różne stanowiska związane z przetwarzaniem danych, zarządzaniem kadrami.

Gdzie studiować administrację?

Administracja jest kierunkiem, należącym do grupy prawo i administracja. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować administrację.

Wymagania na studia

Wszystko zależy od uczelni, którą zamierzasz wybrać. Niektóre z nich mają bardzo złożone procedury rekrutacyjne, ponieważ o jedno miejsce ubiega się kilku kandydatów. Inne uczelnie nie zwracają uwagi na treść świadectwa maturalnego, przyjmując wszystkich kandydatów. Niezależnie od sposobu rekrutacji można mieć pewność, że w trakcie studiów przyda się wiedza z przedmiotów takich jak matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski oraz języki obce.

Plan studiów na kierunku administracja

Studenci uczą się w ramach wykładów, seminariów, ćwiczeń i konwersatoriów. Trzeba pamiętać, że współczesna administracja opiera się na systemach komputerowych, dlatego pewna część zajęć odbywa się w pracowniach informatycznych. Studenci muszą opanować różne gałęzie prawa, problematykę zarządzania, rachunkowość i finanse oraz mechanizmy związane z obecnością Polski w Unii Europejskiej.

Perspektywy zatrudnienia

Doświadczenia licznych absolwentów tego kierunku pokazują, że choć stosunkowo nie trudno jest otrzymać etat, nie zawsze okazuje się on spełnieniem marzeń. Na rynku pracy jest bardzo wiele osób, które ukończyły administrację. Można więc uznać, że konkurencja jest znaczna.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *